Hatchepsut Bistkupstwo

***

*30. 11. 2008

matka: ICh, Ch, BOB WDS2009 Apurva Bistkupstwo

otec: ICh, Ch, JuniorWW Solovyev Lichny Podarok dla Contra Lege

Hatynka k nám přišla jako třetí barzoj. Učarovala nám od samého začátku a nadšeně jsme souhlasili, když nám ji nabídli přátelé Lída a Vojta Zapletalovi do spoluvlastnictví.
Alpi se do ní zamiloval během pár minut a od té doby její věrným ochráncem, partnerem při hrách a pečovatelem. Hatynka je velmi chytrá a šikovná a sebevědomí by mohla rozdávat. Ničeho se nebojí, do všeho je jako drak. Její vztah k životu, to je jedna velká vášeň. Zbožňuje pozornost a když se jí zdá, že jí nemá dost, dává o sobě nahlas vědět. Zbožňuje jídlo a je velmi těžké udržet ji na přijatelné váze. Na procházkách se drží Alpiho (většinou za ucho), takže ji vždy snadno přivoláme. Za pamlsek udělá cokoli, ostatně jako všichni barzoji je učenlivá a aktivní, pokud má dostatečnou motivaci.
Přestože je to takový ďáblík v andělském rouše, v kontaktu s dětmi a koťaty ukazuje své navenek potřeštěné, ale uvnitř láskyplné a pečovatelské založení. Žádný z našich barzojů není takový pečovatel a „umývač“ uší, nosů, tlam a všeho jako ona. Když se nám narodila koťata, vydržela u nich fascinovaně ležet celé hodiny a něžně je sledovat a opečovávat. Dnes ještě občas lehává s kocourem v náručí, bříška k sobě, než se kocour napůl rozlehnutý vymotá z jejího milujícího obětí.

Hatynka není příliš vysoká fenka, ale má pevnou, bytelnou kostru a nádherně hluboký hrudník, energický pohyb a perfektní pigment, který se v její bílé srsti krásně odráží. Její srst je pro mne něco nepochopitelného, druhou takovou fenku jsem snad neviděla, její línání probíhá nenápadně a skončí dřív, než začne. Srsti má víc než leckterý pes. V roce – už po přelínání – vypadá jako lední medvěd s obrovským límcem.
Na výstavách jsou její výsledky pěkné – někteří rozhodčí jsou z ní nadšeni, ti, kteří preferují vysoké, vytáhlé typy, méně. Tak už to ale chodí – i když barzoji nemají různé typy zakotvené ve standardu, člověk potká zvířata, která jako by patřila k jinému plemeni.
My jsme s ní každopádně spokojeni, dělá nám velikou radost.

V roce 2011 Hatynka získala coursingovou licenci a hned v prvním oficiální závodě dokázala, že má i chuť běhat, která byla oceněna ziskem resCACILu.

V roce 2012 jsem s Hatynkou začala cvičit Obedience a velmi brzy se ukázalo, že když budeme poctivě trénovat, má i barzojka šanci ukázat svou šikovnost a chytrost. Zatím docházíme jednou týdně do obedience kursu a věříme, že časem se propracujeme i ke složení zkoušek a nějakým soutěžím.


Posted in Hatchepsut Bistkupstwo