Foxey Lady Bistkupstwo

Foxinka

matka: ICh, Ch, BOB WDS2009 Apurva Bistkupstwo

otec: Ch Velikij Bonapart iz Razdolia

Foxey se k nám dostala jako dvouletá. Znali jsme ji z fotografií a vyprávění a když jsme se dozvěděli, že přišla o domov, příliš jsme neváhali a vzali krásnou Mátčinu sestřičku k sobě. Foxinka k nám sice přišla jako “dárek” od jejích chovatelů, našich přátel Lídy a Vojty Zapletalových, ale zpětně jsme jim nabídli její spoluvlastnictví, takže je ve společném majetku CHS Izironk a Bistkupstwo. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň takto vyjádřit svou vděčnost za všechno, co pro nás dělají, a za to, jakými jsou nám přáteli.

Foxey má báječnou povahu. Velmi rychle si zvykla na rušnou domácnost, děti a kočky, které asi nikdy neviděla, spřátelila se s našimi psy a zapadla tak do smečky lidské i psí. S Hatynkou tvoří nerozlučnou dvojici ve hře, praní o plyšáky a běhání po zahradě, s Alpim dovádí a tahá ho za krk a dokonce i Mátka ji přijala za svou až nečekaně lehce. Foxey se totiž jako správný barzoj nevtírá a neobtěžuje ji, její přítomnost by leckdy ani nebyla postřehnutelná, nebýt mizejícího jídla ze stolu. Naše nová žlutá holčička je totiž neuvěřitelný žrout, zbaští cokoliv, co se jí předloží, a když ji nehlídáme, klidně i koláče z plechu a jídlo z talíře na stole. Jinak je to obrovský mazel a miláček.

Foxey je spíše drobnější, elegantní a jemná fenka velmi “dívčích” linií, s krásnou hlavou a kvalitní srstí. Má kompletní a korektní chrup i skus, velmi kvalitní pigment a lehký pohyb.

S Foxinkou jsme opravdu nevěděli, jak se bude tvářit na výstavy. Ovšem ona prokázala svou výjimečnou, vyrovnanou povahu a svůj výstavní debut zvládla nejen na “jedničku”, ale získala v jednom weekendu 2x CAC a dokonce CACIB, a to vše pouhé tři měsíce po tom, co k nám přišla vyjevená a absolutně nezvyklá na vodítko, obojek, lidi, kočky, město, děti… na nic. :)


Posted in Foxey Lady Bistkupstwo