Allperi Highlands Heart

  *

  * 16. 3. 2008 +

  matka: Ch Feria Fleszy Polot

  otec : Ch Czar Cara Polot

  Alpi přišel do naší rodiny jako pejsek pro Petra a parťák pro Mátku, ale nikdy by nás nenapadlo, že se z něj vyklube takový psí anděl. Jako štěně nám s oblibou sedal na klín a vyznával nám lásku půvabným potřásáním hlavou a ceněním zubů – a jako 45-kilový obr nám na klín sedá dál. Když se vracíme domů, nosí nám v zubech dárky – roztrhané plyšáky, noviny a nebo jen kus dřeva, dokud je nepřevezmeme a náležitě to spolu neoslavíme pořádným pomuchláním. Je to miláček celé rodiny, něžný obr s velmi jemnou a citlivou, ale sebevědomou povahou.

  Z našich psů je Alpi nejovladatelnější a na procházce chodí téměř všude (mimo silnice) na volno, protože víme, že se nechá ochotně přivolat. I doma poslouchá a nerošťačí. Nejšťastnější je v něčí náruči, drbán a hlazen. Po chvíli se ale zvedne a odkráčí ven, aby na dvoře sledoval pohyby kolem domu. Díky Alpimu vždy víme, když jde někdo kolem, a s nadcházející dospělostí se z něj stal spolehlivý hlídač.

  S cizími psy se přátelí, ale běda, když to vypadá, že by si někdo mohl dovolovat na Hatynku. Tu má pod patronací, od malička se o ni stará a nechává si líbit její drsné hry. Nikdo se na ni nesmí ani křivě podívat. Hlídá si i nás a ostatní fenečky, někdy trochu pouští hrůzu, když má pocit, že by se na něj nebo na ně mohl kasat nějaký pes. Nikdy by ale neublížil.

  Alpi má nádhernou, silnou kostru, hustou kvalitní srst, hluboký hrudník, korektní chrup i skus, krásné linie a perfektní povahu. Na výstavách nám dělá jen radost!

  Alpi nás náhle opustil vinou prudkéhozánětu střev.


  Posted in Vzpomínáme and tagged