Výstavy

Plánujeme:

Momentálně nejsme nikam přihlášení, děti nás vytěžují víc, než dřív.

Výsledky:

Allperi | Foxey Lady | Hatchepsut


VÝSTAVY 2011


VÝSTAVY 2010


VÝSTAVY 2009

8.11. 2009

Na MVP v Praze se nám tentokrát nedařilo, ale tak nějak to naplnilo naše očekávání. S paní rozhodčí Ronovskou jsme udělali špatnou zkušenost už jednou a moc jsme jejímu posuzování nedůvěřovali. A nepřekvapila… Paní je známá svým zaměřením na pohyb. To je pěkné, ale zklamalo mě, že na nic jiného nebere ohled. Tak postavila Alpiše jako V2 a to prý jen proto, že pes po něm (s několika zjevnými vadami) se nepředvádí – je pravda, že Alpiho výstavy na koberci nebaví a neběhá s tím pravým zápalem, ale já se zrovna radovala, že jde pěkně. Tak prý ne. S Hatynkou nastupovala do třídy mladých fen moc hezká konkurentka z Francie, takže jsem byla na nás “souboj” zvědavá. Haty běžela jako druhá a těžce jí nevyhovovalo pomalé tempo běhu fenky před ní, takže mne táhla do středu a obě jsme brzdily, abychom neskočili té před námi na nohu. Projevilo se to na Hatynčině pohybu a její jindy úžasný odraz zadních nohou, který nám nejeden rozhodčí pochválil, byl označen jako “velmi špatný” a “šoupavý”. Paní nám sdělila, že těžko rozhoduje, protože Haty má krásnou hlavu, úžasnou srst, perfektní, velmi hluboký hrudník… ale ty zadní nohy a fenečka před námi že zase nemá srst! To mi spadla čelist, protože ona sice měla takovou tu řidší, chundelatou srst, jakou mívají feny v tomto věku, když mění štěněcí na dospělou, ale po celém těle stejně dlouhou a pěkně upravenou. Troufnu si tvrdit, že ne o moc horší než fenky s CACIBEM a ResCACIBEM. Nicméně jsme dostaly Francouzka VD1 a Haty VD2 a mohly jsme si jen společně klepat na čelo.

Hrubě se mi nelíbí, když se rozhodčí jednostranně zaměřuje na jednu věc a pomíjí barzoje jako celek. Na tuto paní opravdu už nikdy. Jen mi zůstává rozum stát – proč Praha už podruhé za sebou mění ohlášeného rozhodčího? Stává se to snad zvykem? :(

24.10.2009

Alpi zaválel na MVP v Českých Budějovicích. Porazil psa z otevřené i ze třídy šampionů a získal k V1 CAC i CACIB!

Haty se poprvé ukázala mezi mladými fenkami a skončila VD3 za dvěma staršími fenečkami. Haty je extrémně chlupatá a i když už dost zhubla, působila proti těm dvěma jako medvídě. Pan rozhodčí ji pochválil, ale dal jí za úkol trošku protáhnout nohy :) Tak budeme doufat, že konečně vylíná a ukáže svou pěknou, v chlupech schovanou postavu.

(Nikdy by mě nenapadlo, že budu doufat, že fena shodí srst :D

9.10.2009

jsme se zůčastnili výstavního svátku – World dog show v Bratislavě. Organizace parkování nás příjemně překvapila, zato v hale bylo dost těsno a dusno. Usadili jsme se vedle naší milé chovatelky Šárky, leč co čert nechtěl, vedle nás se umístila na deku paní se dvěma vlkodavy, z nichž slečna vlkodavka měla těsně před háráním. Alpi předvedl takový záchvat puberálního otravování, že jsme nám držené místo raději opustili a drze se vetřeli k Bistkupstwu. Posuzování pana rozhodčího v nás už ve třídě mladých vyvolalo určité obavy, některá jeho rozhodnutí nám nešla na rozum a v mezitřídě tomu nebylo jinak. Alpi sice není úplně v kondici, ale v nastoupené konkurenci jsme si dělali naděje… falešné. Získali jsme na světovku krásnou známku VÝBORNÁ s hezký posudkem, panu rozhodčímu vadilo hlavně lehce červené třetí víčko. Zdá se, že je to “očař”, protože i v ostatních třídách koukal barzojům hlavně do oka a nejhezčí oči měli shodou okolností zrovna psi, které vedli jeho kamarádi. Celkem vzato, byli jsme docela zklamaní, ale aspoň jsme viděli opravdu krásné psy

Zato závěr výstavy byl bombastický – maminka našich holek Apurva Bistkupstwo vyhrála třídu Veteránů a nakonec i BOB!

Moc a moc gratulujeme!!!

29. 8. 2009

CACIB Mladá Boleslav – příjemný výstavní den, a to jak výsledky, tak počasím. Alpinek skončil druhý za bratrem Arcamonem a tak máme na kontě resCAC, Hatynka opět VN, byla v kruhu sama, běhala jako drak a panem rozhodčím byla moc pochválena. Byla to její poslední výstava ve třídě dorostu a na podzim se už chystáme mezi mladé fenky :)

22. 8.

Speciální výstava chrtů Konopiště 2009 – strašně lilo, ale Alpi zabojoval a získal svůj první CAC!

Alpi si zaběhal v mokru, Hatynka ve slejváku – a vyběhala si VN1 v konkurenci dvou fen. Takže taková zvláštní výstava – krásné prostředí, voda úplně všude a po cestě do auta jsme promokli na kost, ale odjížděli jsme spokojení

8. 8. 2009

získal Alpi na Euro Sighthound Show ve slovenských Mojmírovcích V1 CAJC a titul Eurosighthound Junior Winner, Junior BOB

Hatynka se také pěkně předvedla a skončila s velmi pěkným posudkem VN2.

Výstava, organizace i prostředí se nám moc líbilo a přesvědčilo nás, že stojí za to vážit cestu na slovenské výstavy, i když jsou pro nás dost z ruky.

18. 7. 2009

jsme vyrazili na Národku do Mladé Boleslavi. Alpi si přivezl V2 resCAC, ale skončit za krásným psem není žádná ostuda. Hatynka se snažila a vybojovala VN2, hlavně jsme spokojení, že se v kruhu neostýchá a vystavování ji baví.

6. 6. 2009 Na Klubové výstavě v Lysé n/L. získal Alpi známku V2, panu rozhodčímu se sice líbil, ale holt není každý den posvícení.

Všechno nám vynahradila Hatynka svým debutem VN1, předvedla se moc pěkně a pan rozhodčí chválil její “dobrý základ”. Zkrátka pěkně baští a roste z ní silná a sebevědomá fenka :)

2 3.5. 2009

Zúčastili jsme se MVP Litoměřice, Alpi získal známku V2 a krásný posudek.

8.5.2009

Na Klubové výstavě KCHaPB 8.5.2009 v Hluboké nad Vltavou získal Alpi CAJC a titul Klub. vítěz mladých, Junior BOB.

2.5. 2009

Alpi je JUNIOR ŠAMPION ČR!

Na MVP v Praze jsme vybojovali poslední chybějící CAJC a nakonec si zaběhali s Alpiho maminkou Feriou Fleszy Polot o BOBa – kterého získala ona :) Ale náš čas ještě přijde :D

25.4. 2009

Na MVP České Budějovice Allperi získal titul CAJC, JuniorBOB. Fotky bohužel nemáme, snad se ještě u někoho nějaké objeví. Příště se těšíme na Prahu do tentokrát silněji obsazené třídy a jsme upřímně zvědaví, jak po změně rozhodčího všechno dopadne.

11.4. 2009

Allperi na Pojizerské krajské výstavě získal titul Vítěz třídy a Vítěz mladých.

11.1. 2009 na Národní výstavě v Olomouci získal Alpi svůj první CAJC. Fermátka dopadla VD3. Výstavy ji nebaví a v kruhu dělala psí kusy.

S Mátkou prozatím nebudeme pokračovat ve vystavování a necháme ji v klidu zrát, růst a sílit. Na jejím vývoji se podepsal úraz v mládí v období nejintenzivnějšího růstu, ale protože je to jinak překrásná fenka, neházíme flintu do žita.

Zatím se hodláme věnovat coursingu, protože běhání Mátka miluje nejvíc ze všeho.


Výstavy 2008