Štěněcí deníček – B

Translate original post with Google Translate

22.2. (14 dní)

Všichni už máme otevřené oči a učíme se je používat! Tak už slyšíme a Baldr to dal jasně na srozuměnou, když při hlasitém zvuku zaštěkal. Umíme i chodit, i když víc než jeden nebo dva kroky bez pádu na pusu zatím nezvládneme. Když k nám ale přijdou lidé, hned se domotáme k okraji pelíšku a chceme se kamarádit.

Také jsme byli poprvé odčervení, to ale bylo pěkně hnusné! Opravdu poctivě jsme se snažili to vyplivnout, ale nešlo to.

19.2. (10. den)

Dneska nám lidská máma udělala cosi hrozného – ostříhala nám drápky! Byli jsme docela hodní, také díky kamarádovi, který nám chránil neposedné hlavičky, aby se nepotkaly s nůžkami, a svítil.

Každý den děláme Super puppy early stimulation. Je to zábava, docela nás to těší. Tady se o tom prý můžeme dočíst víc, prý potom budeme ještě šikovnější a odolnější. Je to ještě vůbec možné?  http://breedingbetterdogs.com/pdfFiles/articles/early_neurological_stimulation_en.pdf

15.2. (1 týden)

Je nám týden. Jsme obří piraňky, maminku nenecháme vyspat a u jejího mlíčka se stále střídáme. Rosteme!

Beowulf – 1040 g

Betelgeus – 980 g

Booty bay – 1080 g

Baldr – 950 g

Boadicea – 775 g

Berenica – 770 g

13.2. (5. den)

Dneska jsme poprvé v noci spali dvě hodiny v kuse. Už vydržíme bez mlíčka déle a tak nás nemusí naši lidi chodit kontrolovat úplně pořád, ale jenom skoro pořád :)

11.2. (3. den)

Odpadly nám zbytky pupečníku, už jsme se naučili dobře hledat maminčino mlíčko a celý den se jen kojíme a spíme. Maminka je téměř pořád s námi.

9.2. 2013 (první den)

Máme se k světu! Krmíme se a spíme a maminka o nás skvěle pečuje. Kolik vážíme?

Beowulf – 623 g

Betelgeus – 584 g

Booty bay – 625 g

Baldr – 573 g

Boadicea – 483 g

Berenica – 475 g

8.2. 2013 (porod)

Jsme na světě! Narodili jsme se večer mezi osmou a půlnocí. Měli jsme v plánu přicházet na svět v klidu a v pohodě, ale ten trouba obří Beowulf se musel cpát dopředu první, hned to popletl, vystrčil ven nejdřív zadní nohy a zasekl se. Lidská máma mu chtěla pomoci, ale psí máma řekla, že když děláme blbosti, ona rodit nebude, a tak jsme raději na nic nečekali a všichni jeli divokou jízdou na veterinu, kterou máme naštěstí kousíček. Paní veterinářka mámu prohlídla, jestli není Beowulf, který se mezitím zase schoval dovnitř, nějak nevhodně zkroucený, a pomohla jí, aby se porod zase rozjel, a tak jsme my, kluci, mohli vyskákat ven jako špunty z láhví. První se narodil Beowulf, nohama napřed, pak Betelgeus, Booty Bay a nakonec Baldr. Máma si pak dala šlofíka, tak jsme se nechali osušit a ohřát a zase jsme drncali domů, do našeho pelíšku. Holky se narodily doma a jaksi mimochodem (Ano, my holky s příchodem na svět neděláme cavyky!) – Boadicea a nakonec o půlnoci Berenica.