Show

Plan:

No plans now, but we would like to show Booty Bay (Mimin) and Arietta this year.

Results:

Allperi | Foxey Lady | Hatchepsut


VÝSTAVY 2011

CAC Olomouc 2011

Tuhle výstavu jsme velice plánovali, jak to uděláme s miminkem Viki. Nakonec jsme se rozhodli vzít kočárek, aby se dala na výstavě "uvozit", kdyby plakala. To byla ovšem naivita! Výstava byla nejhorší akce, jakou jsem kdy zažila. V malé hale našlapáno na sobě obrovské množství psů a lidí, prostě hustý dav od zdi ke zdi, jediné volné místo bylo uvnitř kruhu. Psi byli nervozní a nespokojení a vrcholem bylo umístění barzojů a československých vlčáků do stejného kruhu, přímo za sebe! Možná bych si neměla stěžovat, protože Alpinek vyhrál BOB, ale bylo to něco strašného. Viki celou dobu vyla, pro kočátek bylo asi půl čtverečního metru místa. Utekli jsme hned po posuzování a na závěrečné soutěže jsme nečekali ani náhodou.

26 Photos


VÝSTAVY 2010

Slatiňany special sighthound show 2010

4.8.2010 Speciální výstava chrtů Slatiňany Moc hezká akce v prostředí nádherného zámeckého parku u hřebčína Slatiňany – veliké kruhy, možnost umístit psy do stínu, setkání s přáteli. Alpi se paní rozhodčí velmi líbil, ale opět se mu nechtělo běhat, byl rozhozený Hatynkou, které se zřejmě blíží hárání, a hlavně poslední rok vůbec netrénoval, protože na to v provozu s dětmi, rekonstrukcí domu a mým dalším těhotenstvím prostě nebyl čas – takže v závěrečném rozstřelu běžel jako svázaný a odnesl si “jen” resCAC. Já jsem ale spokojená, protože resCAC od této paní, která házela VDčky a dala i Dčko, nebyl vůbec běžná věc. Hatynka je výstavu od výstavy šikovnější. Je sice fakt, že paní rozhodčí se zjevně líbili bílí psi, ale to je vždy jen část úspěchu. Máme obrovskou radost, že se nám podařilo dostat pod kontrolu její váhu a “potrhlost” a že se ukazuje jako pravá dáma. Takže jsme si přivezli krásnou modrou kokardu CAC – již třetí tento rok! Je to paráda, po letošní rozpačité sezóně. Haty je opravdy typ fenky, která zraje jako víno.

44 Photos

CAC Mladá Boleslav 2010

V sobotu ráno strašné vedro trochu polevilo, a tak jsme vyrazili, i když jsme s Petrem byli oba “do buřtů”, já s nařízeným těhotenským klidem, Petr na ATB :) Cesta a parkování proběhla výborně, bylo zataženo až skoro na déšť a jako minule, vešli jsme se na malé boční parkoviště vlevo od areálu. Během výstavy se ale sluníčko vrátilo, takže jsme odjížděli pěkně udolaní a pečení. Alpinek vypadal nádherně, má momentálně nejkrásnější srst za celý život, ale byl unavený horkem a nechtělo se mu běhat, takže měl sice krásný pohyb z boku, ale při běhu od a k rozhodčí běžel šikmo, čímž křížil zadníma nohama. Kvůli tomu ho paní rozhodčí posunula až na třetí místo, což nás mrzelo. Jinak dostal Alpi krásný posudek plný superlativ. Hatynka nám udělala obrovskou radost. Konečně začíná asi brát rozum, protože v kruhu nezlobila, pěkně běžela a vyběhala si svůj druhý CAC! Takže jsme domů nakonec přeci jen nejeli s prázdnou. Výstavu jsme zakončili jako vždy po akcích v Mladé Boleslavi v báječné pizzerii ve Staré Boleslavi :)

81 Photos

Klubovka Lysá n/L

Klubová výstava KCHaPB – CAC – Memoriál MUDr. Jitky Pacltové - Měli jsme přihlášené jenom holčičky a přivezli jsme si CAC pro Hatynku a resCAC pro Foxey, takže můžeme být spokojeni. Jinak bylo v hale tma a beznadějně narváno a celkově taková “zvláštní” atmosféra, psů bylo přihlášeno pár… ale svítilo sluníčko a co bychom si stěžovali, že? :) Fotografie - Eva Mizerová

7 Photos

CACIB-Praha-1-5-2010

Příjemná, i když poněkud vlekoucí se výstava. Paní rozhodčí měla k ruce jakéhosi druhého posuzovatele, asi hospitanta (?) takže vše se posuzovalo vlastně dvakrát. Byl s námi můj bratr – úžasný fotograf (koukněte na fotky v galerii Výstav) a naše roční dcera Kačenka, což bylo velmi dobrodružné, nakonec se mi ji podařilo uspat při posuzování v křesílku u kruhu a vzbudila se včas, tak všechno klaplo. Alpinek se předváděl moc hezky a získal V1 CAC v konkurenci 7 psů, Foxey, se kterou jsem přes týden nestihla trochu trénovat, naopak docela zlobila, ale padla paní Vojtekové do oka a tak jí nějaké to kroucení se v postoji odpustila a zadala jí CAC. Moc nás potěšilo, že to je už třetí CAC od nezávislého zahraničního rozhodčího v řadě, v obměňující se konkurenci, tentokrát 5 velmi hezkých fenek. Víme, že žádné štěstí nevydrží věčně, ale moc nás potěšila ta vzpruha v podobě letošních úspěchů. Vystavování je pěkný, ale poněkud náročný koníček, a už jsme si takové pozitivní postrčení moc přáli :)

126 Photos

CACIB České Budějovice 24.4.2010

Když jsem zjistila, že v Budějovicích budou tentokrát posuzovat zahraniční rozhodčí, nadšeně jsem nahlásila oba dny a všechny tři psy. Později se mi ale vše rozleželo a rvala jsem si vlasy. Alpi bude mít ve třídě 7 konkurentů! Foxinka je u nás jen krátce, co když se v kruhu ani nepohne? Snad jen ta Haty… a tak si Haty řekla, že nebude trhat partu a shodila srst. Takových peněz a vyhozené oknem… Nicméně jsme se těšili, že se aspoň uvidíme s přáteli a když jsme v pátek koupali psy, říkala jsem si – vypadají tak krásně, co když přece! V sobotu ráno se tedy Alpinek komplet vyválel v mokré trávě! Na výstavě nás překvapilo, že ve třídě jsou hlášení úplně jiní psi, než bychom čekali, kruhy jsou neuvěřitelně malé, i když mají koberec po celé ploše… a už se začínalo. Mladí i mezitřída byli hned hotoví a do kruhu se našlapala celá otevřená psů, skoro se nevešli. Počítala jsem, že vyhraje některý ze starších, nádherně osrstěných psů, ale on Alpinek! Ještě větší byla naše radost a překvapení, když potom vyběhal i CACIB. Vtipkovali jsme, jaké by bylo pěkné, kdyby nakonec šel o BOBa s Foxey. Další na řadě byla Hatynka. Zprvu se v kruhu chovala celkem slušně, ale na závěrečné kolečko už dělala kravinky, malinké kolečko v kruhu, na jehož okrajích ještě stály fenky, se jí nechtělo běhat, ale i tak dostala krásný posudek a resCAC. Celá nadšená jsem se s ní muckala, když mi došlo – otevřená feny – Foxey!!! Běžela jsem pro ni, hodila na ni předváděčku a utíkala do kruhu, na což holčička nezvyklá výstavnímu ruchu koukala značně nedůvěřivě… Foxi mě doslova šokovala tím, jak v klidu v kruhu byla, jak stála, jak běhala… a k naší obrovské radosti si vyběhala CAC a vzápětí i CACIB. Takže jsme nakonec šli opravdu proti sobě a nevěděli jsme, komu máme fandit :D Paní rozhodčí nám řekla, že oba jsou velmi korektní psi a že je to těžké rozhodování, že Foxi je momentálně lépe v srsti, ale že to tedy dá psovi. Tak si náš Alpinek vyběhal první BOB. Byl to nádherný úspěch a my odjížděli moc šťastní, s krásnými posudky na všechny tři psy. Druhý den na klubovce jsme pak získali s Alpim poslední chybějící CAC na Českého šampiona a Foxinka opět porazila několik hezkých fenek a dostala druhý CAC. Pan rozhodčí velmi pochválil její pohyb a řekl, že je jeho typ :) Hatynka opět vyběhala, i když tentokrát opravdu spíš vyzlobila V2 resCAC, ale vůbec jsme nelitovali, vždyť za sebou nechala další dvě fenky a před sebou měla jen elegantní černou importovanou Maryšku, které zadal rozhodčí nakonec BOB.

74 Photos


Shows 2010

4.8.2010 Special sighthound show Slatiňany

Very nice show in beautiful castle-park  by the Slatiňany horse stud-farm. Big rings, place to leave dogs stay under the trees, meeting with friends. The Judge Lotte Jorgenson liked Alpi very much, but he was very lazy again, he was confused by Haty, which is probably slowly coming to heat, and first of all we had no time to train with him almost whole one year – due to care for children, house reconstruction and my new pregnancy. So in the ring in the end he was running slowly and he got “only” resCAC. I am satisfied anyway, because this judge was very hard and she gave many VG and G – absolutely not every “second” dog got resCAC.

Hatchepsut is more and more skillful every show. It is true, that the judge preferred white dogs, but judge preference are always only the part of the success. We are very happy, that we got her weight and her “crazy manners” under control and she shows to be a real lady. So we brought beautiful blue cockade CAC at home – the third one this year! It is great, after last puzzled season. Haty definitely IS the type of female, which is maturing like a good wine.

17.7.2010 National Show (CAC) Mladá Boleslav

The weather was not so hot on Saturday morning, so we took off, although Petr was taking ATB and I promised to be in quiet due to my pregnancy :) The journey was very OK and we found a place to park our car very easily. Unfortunately during the day hot weather has returned, so we were terribly tired in the end…
Allperi looks so fantastic these days, with the most beautiful coat he ever had, but he was very lazy and running not properly. From the side he was perfect, but he run “cross” with his rear legs, because he was trying to go out of the ring all the time. So he got only third place, we were disappointed.
But Hatchepsut was perfect and she behaved very well in the ring – she got her second CAC – we are very happy about it!
On the way home we went to our favourite pizzeria, so it was nice day anyway :)

29.5.2010 Club show KCHaPB – CAC – Memorial of MUDr. Jitka Pacltova

We have entered only our girls, we brought home CAC for Hatchepsut and resCAC for FOxey, so we can be satisfied. What about show? The hall was very very dark and stuffed with dogs and people, the atmosphere was “strange”, only few dogs were entered, but on the other hand… the sun was shining, so why to complain? :)

1.5.2010 CACIB Praha

Pleasant, although a little bit long show. Judge has some sort of co-judge with her this time, maybe it was hospitant (?) and everything was judged twice. My brother – fantastic photographer (look at photos) and our one year old doughter Kačenka was with us and it was very adventurous, finally she fell asleep in my hands by the ring and she was awaken just in time to go to the ring for me. Our Alpi was showing himself very nicely and he got V1 CAC in competition of 7 nice dogs, Foxey, with which I had ho time to train a little bit during the week, was a little bit naughty this time, but judge liked her so much, that she gave her CAC. We are very glad, because it is third CAC in a row from foreign, independent judge, in changing competition, this time there were 5 very nice females. We know, that no luck lasts forever, but we are happy to get this encouragement of this seasons winnings. Shows are very nice hobby, but demanding and expensive, and we already needed some sort of succes :)

24.-25.4. 2010 CACIB České Budějovice, Club show

When I have seen, that this time there will be foreign judges both days, I booked all three dogs. Later I have torn my hair! I realized, that Alpi will have 7 competitors! Foxey is only short time with us, what if she won’t like it? Only Haty was OK – so, she threw out all her beautiful coat! So much money for nothing…
However we were looking for meeting with friends and when we were washing dogs on Friday, I was thinking – they look so nice, maybe we will have luck. So Alpi decided to make his own arrangement of his coat in wet grass just two hours before show! Funny morning.
The rings were so small, that open class could barely go in. I liked some of older dogs with beautiful coats, so I was very surprised, that Alperi has beaten them all! Even more joy and surprise – than he got also CACIB! We were joking about competition for BOB – it would be funny to see Alpi vs. Foxey!
Hatchepsut came in middle class. She behaved well, but in the end she was making nonsences and didn’t want to run properly, but she got beautigul judgement and V2 resCAC.
I was playing with her, when I realized, it is Foxey’s turn!!
I was running for her, took the leash quickly and run to the circle. I was afraid, that I stressed her with this, but I was so surprised! She was calm, OK, she was standing for a long time and running beautifuly! I was so much happy, when she got CAC and than – I couldn’t believe – even CACIB.
So the situation was here – our Alpi vs. our Foxey. :D Judge – Ms. Reicher told us, that both dogs are very correct and it is hard to choose, but she had chosen Alpi. It was his first BOB.
It was beautiful day and we went home happy with very nice judgements of all our three dogs.
On the second day Alpi got his last CAC for the Czech champion and Foxey again won CAC in competition of very nice bitches. Judge, Mr. Lamperti, jiked her movement very much and he said, she is his type :)
Haty was very wild this time and she got V2 resCAC, but we were happy, because she left two other very nice bitches beside her and she was “beated” only by beautiful black imported bitch, which was judge’s favourite and in the end she got BOB.


Shows 2009

8.11. 2009

We were not succesfull this time -as we presumed. We have not good experience with judge Ms. Ronovska and we do not believe her. She is known with her focus on movement. That is nice, but we were disapointed, that she doesn’t look at anythink else. Allperi was Ex 2 and Hatchepsut VG 2, both due to their movement, which was influenced by small ring – they both got excellent written judgement.
We were disappointed with this show – why is it happening, that this show changes announced judge twice in a row already?

24.10.2009

Allperi was extremelly succesfull this time on CACIB in České Budějovice.
Hatchepsut was shown for the first time in young class and she was VG3 after older bitches. She is extremelly furry and judge did not like her “short” legs hidden in fur.

9.10.2009
We have visited WDS in Bratislava. It was a fantastic experience. Allperi was not in the best condition, but he got Excellent!
The end of the show was bombastic – mother of our three girls Apurva Bistkupstwo won Veteran Class and than BOB!
We are very proud of her!
Big congratulations, beloved Apu!!!

29. 8. 2009

CACIB Mladá Boleslav – nice show day – Allperi got Ex 2 resCAC, Hatchepsut VP again, with very nice judgement. Judge liked her very much.

22. 8.

Sighthound speciality Konopiště 2009 – very rainy day. Allperi was a big fighter and he got his first CAC!
Hatchepsut got VP1, so we were very satisfied.

8. 8. 2009

získal Alpi na Euro Sighthound Show ve slovenských Mojmírovcích V1 CAJC a titul Eurosighthound Junior Winner, Junior BOB

Hatynka se také pěkně předvedla a skončila s velmi pěkným posudkem VN2.

Výstava, organizace i prostředí se nám moc líbilo a přesvědčilo nás, že stojí za to vážit cestu na slovenské výstavy, i když jsou pro nás dost z ruky.

18. 7. 2009

jsme vyrazili na Národku do Mladé Boleslavi. Alpi si přivezl V2 resCAC, ale skončit za krásným psem není žádná ostuda. Hatynka se snažila a vybojovala VN2, hlavně jsme spokojení, že se v kruhu neostýchá a vystavování ji baví.

6. 6. 2009 Na Klubové výstavě v Lysé n/L. získal Alpi známku V2, panu rozhodčímu se sice líbil, ale holt není každý den posvícení.

Všechno nám vynahradila Hatynka svým debutem VN1, předvedla se moc pěkně a pan rozhodčí chválil její “dobrý základ”. Zkrátka pěkně baští a roste z ní silná a sebevědomá fenka :)

2 3.5. 2009

Zúčastili jsme se MVP Litoměřice, Alpi získal známku V2 a krásný posudek.

8.5.2009

Na Klubové výstavě KCHaPB 8.5.2009 v Hluboké nad Vltavou získal Alpi CAJC a titul Klub. vítěz mladých, Junior BOB.

2.5. 2009

Alpi je JUNIOR ŠAMPION ČR!

Na MVP v Praze jsme vybojovali poslední chybějící CAJC a nakonec si zaběhali s Alpiho maminkou Feriou Fleszy Polot o BOBa – kterého získala ona :) Ale náš čas ještě přijde :D

25.4. 2009

Na MVP České Budějovice Allperi získal titul CAJC, JuniorBOB. Fotky bohužel nemáme, snad se ještě u někoho nějaké objeví. Příště se těšíme na Prahu do tentokrát silněji obsazené třídy a jsme upřímně zvědaví, jak po změně rozhodčího všechno dopadne.

11.4. 2009

Allperi na Pojizerské krajské výstavě získal titul Vítěz třídy a Vítěz mladých.

11.1. 2009 na Národní výstavě v Olomouci získal Alpi svůj první CAJC. Fermátka dopadla VD3. Výstavy ji nebaví a v kruhu dělala psí kusy.

S Mátkou prozatím nebudeme pokračovat ve vystavování a necháme ji v klidu zrát, růst a sílit. Na jejím vývoji se podepsal úraz v mládí v období nejintenzivnějšího růstu, ale protože je to jinak překrásná fenka, neházíme flintu do žita.

Zatím se hodláme věnovat coursingu, protože běhání Mátka miluje nejvíc ze všeho.
Výstavy 2008

24.5. 2008

Na Nordcanis CACIB Litoměřice dostala Mátka V1

3.5.2008

NVP Lysá nad Labem – Panu Jančíkovi se Mátka zdála velmi subtilní, obdařil ji známkou N2 a nás radou krmit masem.

Klubová výstava klubu chovatelů a přátel barzojů nás taky moc nenadchla, Mátka byla paní Marešovou shledána N4.

20.4. 2008

Klubová výstava Klubu chovatelů chrtů České Budějovice – Paní Ronovská byla ve společnosti tří feních dorostenek velmi nejistá. Nejprve postavila Mátku na druhé místo, potom si ale u fenky, kterou původně chtěla dát jako první, všimla kočičí tlapky, a tak přehodila první fenu s poslední a Mátce, když už byla v tom přehazování, snížila bez dalšího komentáře známku na N2.

19.4. 2008

Our first show – CACIB České Budějovice

Paní Ubrová byla na Mátku i mě velice milá, i když jsme při běhu málem porazily stoleček rozhodčího :) K Mátce se chovala jemně a moc nám ji pochválila, hlavně její pohyb, a zadala známku VN1.