Výstavy

Plánujeme:

Momentálně nejsme nikam přihlášení, děti nás vytěžují víc, než dřív.

Výsledky:

Allperi | Foxey Lady | Hatchepsut


VÝSTAVY 2011

CAC Olomouc 2011

Tuhle výstavu jsme velice plánovali, jak to uděláme s miminkem Viki. Nakonec jsme se rozhodli vzít kočárek, aby se dala na výstavě "uvozit", kdyby plakala. To byla ovšem naivita! Výstava byla nejhorší akce, jakou jsem kdy zažila. V malé hale našlapáno na sobě obrovské množství psů a lidí, prostě hustý dav od zdi ke zdi, jediné volné místo bylo uvnitř kruhu. Psi byli nervozní a nespokojení a vrcholem bylo umístění barzojů a československých vlčáků do stejného kruhu, přímo za sebe! Možná bych si neměla stěžovat, protože Alpinek vyhrál BOB, ale bylo to něco strašného. Viki celou dobu vyla, pro kočátek bylo asi půl čtverečního metru místa. Utekli jsme hned po posuzování a na závěrečné soutěže jsme nečekali ani náhodou.

26 Photos


VÝSTAVY 2010


VÝSTAVY 2009

8.11. 2009

Na MVP v Praze se nám tentokrát nedařilo, ale tak nějak to naplnilo naše očekávání. S paní rozhodčí Ronovskou jsme udělali špatnou zkušenost už jednou a moc jsme jejímu posuzování nedůvěřovali. A nepřekvapila… Paní je známá svým zaměřením na pohyb. To je pěkné, ale zklamalo mě, že na nic jiného nebere ohled. Tak postavila Alpiše jako V2 a to prý jen proto, že pes po něm (s několika zjevnými vadami) se nepředvádí – je pravda, že Alpiho výstavy na koberci nebaví a neběhá s tím pravým zápalem, ale já se zrovna radovala, že jde pěkně. Tak prý ne. S Hatynkou nastupovala do třídy mladých fen moc hezká konkurentka z Francie, takže jsem byla na nás “souboj” zvědavá. Haty běžela jako druhá a těžce jí nevyhovovalo pomalé tempo běhu fenky před ní, takže mne táhla do středu a obě jsme brzdily, abychom neskočili té před námi na nohu. Projevilo se to na Hatynčině pohybu a její jindy úžasný odraz zadních nohou, který nám nejeden rozhodčí pochválil, byl označen jako “velmi špatný” a “šoupavý”. Paní nám sdělila, že těžko rozhoduje, protože Haty má krásnou hlavu, úžasnou srst, perfektní, velmi hluboký hrudník… ale ty zadní nohy a fenečka před námi že zase nemá srst! To mi spadla čelist, protože ona sice měla takovou tu řidší, chundelatou srst, jakou mívají feny v tomto věku, když mění štěněcí na dospělou, ale po celém těle stejně dlouhou a pěkně upravenou. Troufnu si tvrdit, že ne o moc horší než fenky s CACIBEM a ResCACIBEM. Nicméně jsme dostaly Francouzka VD1 a Haty VD2 a mohly jsme si jen společně klepat na čelo.

Hrubě se mi nelíbí, když se rozhodčí jednostranně zaměřuje na jednu věc a pomíjí barzoje jako celek. Na tuto paní opravdu už nikdy. Jen mi zůstává rozum stát – proč Praha už podruhé za sebou mění ohlášeného rozhodčího? Stává se to snad zvykem? :(

24.10.2009

Alpi zaválel na MVP v Českých Budějovicích. Porazil psa z otevřené i ze třídy šampionů a získal k V1 CAC i CACIB!

Haty se poprvé ukázala mezi mladými fenkami a skončila VD3 za dvěma staršími fenečkami. Haty je extrémně chlupatá a i když už dost zhubla, působila proti těm dvěma jako medvídě. Pan rozhodčí ji pochválil, ale dal jí za úkol trošku protáhnout nohy :) Tak budeme doufat, že konečně vylíná a ukáže svou pěknou, v chlupech schovanou postavu.

(Nikdy by mě nenapadlo, že budu doufat, že fena shodí srst :D

9.10.2009

jsme se zůčastnili výstavního svátku – World dog show v Bratislavě. Organizace parkování nás příjemně překvapila, zato v hale bylo dost těsno a dusno. Usadili jsme se vedle naší milé chovatelky Šárky, leč co čert nechtěl, vedle nás se umístila na deku paní se dvěma vlkodavy, z nichž slečna vlkodavka měla těsně před háráním. Alpi předvedl takový záchvat puberálního otravování, že jsme nám držené místo raději opustili a drze se vetřeli k Bistkupstwu. Posuzování pana rozhodčího v nás už ve třídě mladých vyvolalo určité obavy, některá jeho rozhodnutí nám nešla na rozum a v mezitřídě tomu nebylo jinak. Alpi sice není úplně v kondici, ale v nastoupené konkurenci jsme si dělali naděje… falešné. Získali jsme na světovku krásnou známku VÝBORNÁ s hezký posudkem, panu rozhodčímu vadilo hlavně lehce červené třetí víčko. Zdá se, že je to “očař”, protože i v ostatních třídách koukal barzojům hlavně do oka a nejhezčí oči měli shodou okolností zrovna psi, které vedli jeho kamarádi. Celkem vzato, byli jsme docela zklamaní, ale aspoň jsme viděli opravdu krásné psy

Zato závěr výstavy byl bombastický – maminka našich holek Apurva Bistkupstwo vyhrála třídu Veteránů a nakonec i BOB!

Moc a moc gratulujeme!!!

29. 8. 2009

CACIB Mladá Boleslav – příjemný výstavní den, a to jak výsledky, tak počasím. Alpinek skončil druhý za bratrem Arcamonem a tak máme na kontě resCAC, Hatynka opět VN, byla v kruhu sama, běhala jako drak a panem rozhodčím byla moc pochválena. Byla to její poslední výstava ve třídě dorostu a na podzim se už chystáme mezi mladé fenky :)

22. 8.

Speciální výstava chrtů Konopiště 2009 – strašně lilo, ale Alpi zabojoval a získal svůj první CAC!

Alpi si zaběhal v mokru, Hatynka ve slejváku – a vyběhala si VN1 v konkurenci dvou fen. Takže taková zvláštní výstava – krásné prostředí, voda úplně všude a po cestě do auta jsme promokli na kost, ale odjížděli jsme spokojení

8. 8. 2009

získal Alpi na Euro Sighthound Show ve slovenských Mojmírovcích V1 CAJC a titul Eurosighthound Junior Winner, Junior BOB

Hatynka se také pěkně předvedla a skončila s velmi pěkným posudkem VN2.

Výstava, organizace i prostředí se nám moc líbilo a přesvědčilo nás, že stojí za to vážit cestu na slovenské výstavy, i když jsou pro nás dost z ruky.

18. 7. 2009

jsme vyrazili na Národku do Mladé Boleslavi. Alpi si přivezl V2 resCAC, ale skončit za krásným psem není žádná ostuda. Hatynka se snažila a vybojovala VN2, hlavně jsme spokojení, že se v kruhu neostýchá a vystavování ji baví.

6. 6. 2009 Na Klubové výstavě v Lysé n/L. získal Alpi známku V2, panu rozhodčímu se sice líbil, ale holt není každý den posvícení.

Všechno nám vynahradila Hatynka svým debutem VN1, předvedla se moc pěkně a pan rozhodčí chválil její “dobrý základ”. Zkrátka pěkně baští a roste z ní silná a sebevědomá fenka :)

2 3.5. 2009

Zúčastili jsme se MVP Litoměřice, Alpi získal známku V2 a krásný posudek.

8.5.2009

Na Klubové výstavě KCHaPB 8.5.2009 v Hluboké nad Vltavou získal Alpi CAJC a titul Klub. vítěz mladých, Junior BOB.

2.5. 2009

Alpi je JUNIOR ŠAMPION ČR!

Na MVP v Praze jsme vybojovali poslední chybějící CAJC a nakonec si zaběhali s Alpiho maminkou Feriou Fleszy Polot o BOBa – kterého získala ona :) Ale náš čas ještě přijde :D

25.4. 2009

Na MVP České Budějovice Allperi získal titul CAJC, JuniorBOB. Fotky bohužel nemáme, snad se ještě u někoho nějaké objeví. Příště se těšíme na Prahu do tentokrát silněji obsazené třídy a jsme upřímně zvědaví, jak po změně rozhodčího všechno dopadne.

11.4. 2009

Allperi na Pojizerské krajské výstavě získal titul Vítěz třídy a Vítěz mladých.

11.1. 2009 na Národní výstavě v Olomouci získal Alpi svůj první CAJC. Fermátka dopadla VD3. Výstavy ji nebaví a v kruhu dělala psí kusy.

S Mátkou prozatím nebudeme pokračovat ve vystavování a necháme ji v klidu zrát, růst a sílit. Na jejím vývoji se podepsal úraz v mládí v období nejintenzivnějšího růstu, ale protože je to jinak překrásná fenka, neházíme flintu do žita.

Zatím se hodláme věnovat coursingu, protože běhání Mátka miluje nejvíc ze všeho.


Výstavy 2008