Výstavy

Plánujeme:

Momentálně nejsme nikam přihlášení, děti nás vytěžují víc, než dřív.

Výsledky:

Allperi | Foxey Lady | Hatchepsut


VÝSTAVY 2011

Slatiňany special sighthound show 2010

4.8.2010 Speciální výstava chrtů Slatiňany Moc hezká akce v prostředí nádherného zámeckého parku u hřebčína Slatiňany – veliké kruhy, možnost umístit psy do stínu, setkání s přáteli. Alpi se paní rozhodčí velmi líbil, ale opět se mu nechtělo běhat, byl rozhozený Hatynkou, které se zřejmě blíží hárání, a hlavně poslední rok vůbec netrénoval, protože na to v provozu s dětmi, rekonstrukcí domu a mým dalším těhotenstvím prostě nebyl čas – takže v závěrečném rozstřelu běžel jako svázaný a odnesl si “jen” resCAC. Já jsem ale spokojená, protože resCAC od této paní, která házela VDčky a dala i Dčko, nebyl vůbec běžná věc. Hatynka je výstavu od výstavy šikovnější. Je sice fakt, že paní rozhodčí se zjevně líbili bílí psi, ale to je vždy jen část úspěchu. Máme obrovskou radost, že se nám podařilo dostat pod kontrolu její váhu a “potrhlost” a že se ukazuje jako pravá dáma. Takže jsme si přivezli krásnou modrou kokardu CAC – již třetí tento rok! Je to paráda, po letošní rozpačité sezóně. Haty je opravdy typ fenky, která zraje jako víno.

44 Photos

CAC Mladá Boleslav 2010

V sobotu ráno strašné vedro trochu polevilo, a tak jsme vyrazili, i když jsme s Petrem byli oba “do buřtů”, já s nařízeným těhotenským klidem, Petr na ATB :) Cesta a parkování proběhla výborně, bylo zataženo až skoro na déšť a jako minule, vešli jsme se na malé boční parkoviště vlevo od areálu. Během výstavy se ale sluníčko vrátilo, takže jsme odjížděli pěkně udolaní a pečení. Alpinek vypadal nádherně, má momentálně nejkrásnější srst za celý život, ale byl unavený horkem a nechtělo se mu běhat, takže měl sice krásný pohyb z boku, ale při běhu od a k rozhodčí běžel šikmo, čímž křížil zadníma nohama. Kvůli tomu ho paní rozhodčí posunula až na třetí místo, což nás mrzelo. Jinak dostal Alpi krásný posudek plný superlativ. Hatynka nám udělala obrovskou radost. Konečně začíná asi brát rozum, protože v kruhu nezlobila, pěkně běžela a vyběhala si svůj druhý CAC! Takže jsme domů nakonec přeci jen nejeli s prázdnou. Výstavu jsme zakončili jako vždy po akcích v Mladé Boleslavi v báječné pizzerii ve Staré Boleslavi :)

81 Photos

Klubovka Lysá n/L

Klubová výstava KCHaPB – CAC – Memoriál MUDr. Jitky Pacltové - Měli jsme přihlášené jenom holčičky a přivezli jsme si CAC pro Hatynku a resCAC pro Foxey, takže můžeme být spokojeni. Jinak bylo v hale tma a beznadějně narváno a celkově taková “zvláštní” atmosféra, psů bylo přihlášeno pár… ale svítilo sluníčko a co bychom si stěžovali, že? :) Fotografie - Eva Mizerová

7 Photos

CACIB-Praha-1-5-2010

Příjemná, i když poněkud vlekoucí se výstava. Paní rozhodčí měla k ruce jakéhosi druhého posuzovatele, asi hospitanta (?) takže vše se posuzovalo vlastně dvakrát. Byl s námi můj bratr – úžasný fotograf (koukněte na fotky v galerii Výstav) a naše roční dcera Kačenka, což bylo velmi dobrodružné, nakonec se mi ji podařilo uspat při posuzování v křesílku u kruhu a vzbudila se včas, tak všechno klaplo. Alpinek se předváděl moc hezky a získal V1 CAC v konkurenci 7 psů, Foxey, se kterou jsem přes týden nestihla trochu trénovat, naopak docela zlobila, ale padla paní Vojtekové do oka a tak jí nějaké to kroucení se v postoji odpustila a zadala jí CAC. Moc nás potěšilo, že to je už třetí CAC od nezávislého zahraničního rozhodčího v řadě, v obměňující se konkurenci, tentokrát 5 velmi hezkých fenek. Víme, že žádné štěstí nevydrží věčně, ale moc nás potěšila ta vzpruha v podobě letošních úspěchů. Vystavování je pěkný, ale poněkud náročný koníček, a už jsme si takové pozitivní postrčení moc přáli :)

126 Photos

CACIB České Budějovice 24.4.2010

Když jsem zjistila, že v Budějovicích budou tentokrát posuzovat zahraniční rozhodčí, nadšeně jsem nahlásila oba dny a všechny tři psy. Později se mi ale vše rozleželo a rvala jsem si vlasy. Alpi bude mít ve třídě 7 konkurentů! Foxinka je u nás jen krátce, co když se v kruhu ani nepohne? Snad jen ta Haty… a tak si Haty řekla, že nebude trhat partu a shodila srst. Takových peněz a vyhozené oknem… Nicméně jsme se těšili, že se aspoň uvidíme s přáteli a když jsme v pátek koupali psy, říkala jsem si – vypadají tak krásně, co když přece! V sobotu ráno se tedy Alpinek komplet vyválel v mokré trávě! Na výstavě nás překvapilo, že ve třídě jsou hlášení úplně jiní psi, než bychom čekali, kruhy jsou neuvěřitelně malé, i když mají koberec po celé ploše… a už se začínalo. Mladí i mezitřída byli hned hotoví a do kruhu se našlapala celá otevřená psů, skoro se nevešli. Počítala jsem, že vyhraje některý ze starších, nádherně osrstěných psů, ale on Alpinek! Ještě větší byla naše radost a překvapení, když potom vyběhal i CACIB. Vtipkovali jsme, jaké by bylo pěkné, kdyby nakonec šel o BOBa s Foxey. Další na řadě byla Hatynka. Zprvu se v kruhu chovala celkem slušně, ale na závěrečné kolečko už dělala kravinky, malinké kolečko v kruhu, na jehož okrajích ještě stály fenky, se jí nechtělo běhat, ale i tak dostala krásný posudek a resCAC. Celá nadšená jsem se s ní muckala, když mi došlo – otevřená feny – Foxey!!! Běžela jsem pro ni, hodila na ni předváděčku a utíkala do kruhu, na což holčička nezvyklá výstavnímu ruchu koukala značně nedůvěřivě… Foxi mě doslova šokovala tím, jak v klidu v kruhu byla, jak stála, jak běhala… a k naší obrovské radosti si vyběhala CAC a vzápětí i CACIB. Takže jsme nakonec šli opravdu proti sobě a nevěděli jsme, komu máme fandit :D Paní rozhodčí nám řekla, že oba jsou velmi korektní psi a že je to těžké rozhodování, že Foxi je momentálně lépe v srsti, ale že to tedy dá psovi. Tak si náš Alpinek vyběhal první BOB. Byl to nádherný úspěch a my odjížděli moc šťastní, s krásnými posudky na všechny tři psy. Druhý den na klubovce jsme pak získali s Alpim poslední chybějící CAC na Českého šampiona a Foxinka opět porazila několik hezkých fenek a dostala druhý CAC. Pan rozhodčí velmi pochválil její pohyb a řekl, že je jeho typ :) Hatynka opět vyběhala, i když tentokrát opravdu spíš vyzlobila V2 resCAC, ale vůbec jsme nelitovali, vždyť za sebou nechala další dvě fenky a před sebou měla jen elegantní černou importovanou Maryšku, které zadal rozhodčí nakonec BOB.

74 Photos


VÝSTAVY 2010


VÝSTAVY 2009

8.11. 2009

Na MVP v Praze se nám tentokrát nedařilo, ale tak nějak to naplnilo naše očekávání. S paní rozhodčí Ronovskou jsme udělali špatnou zkušenost už jednou a moc jsme jejímu posuzování nedůvěřovali. A nepřekvapila… Paní je známá svým zaměřením na pohyb. To je pěkné, ale zklamalo mě, že na nic jiného nebere ohled. Tak postavila Alpiše jako V2 a to prý jen proto, že pes po něm (s několika zjevnými vadami) se nepředvádí – je pravda, že Alpiho výstavy na koberci nebaví a neběhá s tím pravým zápalem, ale já se zrovna radovala, že jde pěkně. Tak prý ne. S Hatynkou nastupovala do třídy mladých fen moc hezká konkurentka z Francie, takže jsem byla na nás “souboj” zvědavá. Haty běžela jako druhá a těžce jí nevyhovovalo pomalé tempo běhu fenky před ní, takže mne táhla do středu a obě jsme brzdily, abychom neskočili té před námi na nohu. Projevilo se to na Hatynčině pohybu a její jindy úžasný odraz zadních nohou, který nám nejeden rozhodčí pochválil, byl označen jako “velmi špatný” a “šoupavý”. Paní nám sdělila, že těžko rozhoduje, protože Haty má krásnou hlavu, úžasnou srst, perfektní, velmi hluboký hrudník… ale ty zadní nohy a fenečka před námi že zase nemá srst! To mi spadla čelist, protože ona sice měla takovou tu řidší, chundelatou srst, jakou mívají feny v tomto věku, když mění štěněcí na dospělou, ale po celém těle stejně dlouhou a pěkně upravenou. Troufnu si tvrdit, že ne o moc horší než fenky s CACIBEM a ResCACIBEM. Nicméně jsme dostaly Francouzka VD1 a Haty VD2 a mohly jsme si jen společně klepat na čelo.

Hrubě se mi nelíbí, když se rozhodčí jednostranně zaměřuje na jednu věc a pomíjí barzoje jako celek. Na tuto paní opravdu už nikdy. Jen mi zůstává rozum stát – proč Praha už podruhé za sebou mění ohlášeného rozhodčího? Stává se to snad zvykem? :(

24.10.2009

Alpi zaválel na MVP v Českých Budějovicích. Porazil psa z otevřené i ze třídy šampionů a získal k V1 CAC i CACIB!

Haty se poprvé ukázala mezi mladými fenkami a skončila VD3 za dvěma staršími fenečkami. Haty je extrémně chlupatá a i když už dost zhubla, působila proti těm dvěma jako medvídě. Pan rozhodčí ji pochválil, ale dal jí za úkol trošku protáhnout nohy :) Tak budeme doufat, že konečně vylíná a ukáže svou pěknou, v chlupech schovanou postavu.

(Nikdy by mě nenapadlo, že budu doufat, že fena shodí srst :D

9.10.2009

jsme se zůčastnili výstavního svátku – World dog show v Bratislavě. Organizace parkování nás příjemně překvapila, zato v hale bylo dost těsno a dusno. Usadili jsme se vedle naší milé chovatelky Šárky, leč co čert nechtěl, vedle nás se umístila na deku paní se dvěma vlkodavy, z nichž slečna vlkodavka měla těsně před háráním. Alpi předvedl takový záchvat puberálního otravování, že jsme nám držené místo raději opustili a drze se vetřeli k Bistkupstwu. Posuzování pana rozhodčího v nás už ve třídě mladých vyvolalo určité obavy, některá jeho rozhodnutí nám nešla na rozum a v mezitřídě tomu nebylo jinak. Alpi sice není úplně v kondici, ale v nastoupené konkurenci jsme si dělali naděje… falešné. Získali jsme na světovku krásnou známku VÝBORNÁ s hezký posudkem, panu rozhodčímu vadilo hlavně lehce červené třetí víčko. Zdá se, že je to “očař”, protože i v ostatních třídách koukal barzojům hlavně do oka a nejhezčí oči měli shodou okolností zrovna psi, které vedli jeho kamarádi. Celkem vzato, byli jsme docela zklamaní, ale aspoň jsme viděli opravdu krásné psy

Zato závěr výstavy byl bombastický – maminka našich holek Apurva Bistkupstwo vyhrála třídu Veteránů a nakonec i BOB!

Moc a moc gratulujeme!!!

29. 8. 2009

CACIB Mladá Boleslav – příjemný výstavní den, a to jak výsledky, tak počasím. Alpinek skončil druhý za bratrem Arcamonem a tak máme na kontě resCAC, Hatynka opět VN, byla v kruhu sama, běhala jako drak a panem rozhodčím byla moc pochválena. Byla to její poslední výstava ve třídě dorostu a na podzim se už chystáme mezi mladé fenky :)

22. 8.

Speciální výstava chrtů Konopiště 2009 – strašně lilo, ale Alpi zabojoval a získal svůj první CAC!

Alpi si zaběhal v mokru, Hatynka ve slejváku – a vyběhala si VN1 v konkurenci dvou fen. Takže taková zvláštní výstava – krásné prostředí, voda úplně všude a po cestě do auta jsme promokli na kost, ale odjížděli jsme spokojení

8. 8. 2009

získal Alpi na Euro Sighthound Show ve slovenských Mojmírovcích V1 CAJC a titul Eurosighthound Junior Winner, Junior BOB

Hatynka se také pěkně předvedla a skončila s velmi pěkným posudkem VN2.

Výstava, organizace i prostředí se nám moc líbilo a přesvědčilo nás, že stojí za to vážit cestu na slovenské výstavy, i když jsou pro nás dost z ruky.

18. 7. 2009

jsme vyrazili na Národku do Mladé Boleslavi. Alpi si přivezl V2 resCAC, ale skončit za krásným psem není žádná ostuda. Hatynka se snažila a vybojovala VN2, hlavně jsme spokojení, že se v kruhu neostýchá a vystavování ji baví.

6. 6. 2009 Na Klubové výstavě v Lysé n/L. získal Alpi známku V2, panu rozhodčímu se sice líbil, ale holt není každý den posvícení.

Všechno nám vynahradila Hatynka svým debutem VN1, předvedla se moc pěkně a pan rozhodčí chválil její “dobrý základ”. Zkrátka pěkně baští a roste z ní silná a sebevědomá fenka :)

2 3.5. 2009

Zúčastili jsme se MVP Litoměřice, Alpi získal známku V2 a krásný posudek.

8.5.2009

Na Klubové výstavě KCHaPB 8.5.2009 v Hluboké nad Vltavou získal Alpi CAJC a titul Klub. vítěz mladých, Junior BOB.

2.5. 2009

Alpi je JUNIOR ŠAMPION ČR!

Na MVP v Praze jsme vybojovali poslední chybějící CAJC a nakonec si zaběhali s Alpiho maminkou Feriou Fleszy Polot o BOBa – kterého získala ona :) Ale náš čas ještě přijde :D

25.4. 2009

Na MVP České Budějovice Allperi získal titul CAJC, JuniorBOB. Fotky bohužel nemáme, snad se ještě u někoho nějaké objeví. Příště se těšíme na Prahu do tentokrát silněji obsazené třídy a jsme upřímně zvědaví, jak po změně rozhodčího všechno dopadne.

11.4. 2009

Allperi na Pojizerské krajské výstavě získal titul Vítěz třídy a Vítěz mladých.

11.1. 2009 na Národní výstavě v Olomouci získal Alpi svůj první CAJC. Fermátka dopadla VD3. Výstavy ji nebaví a v kruhu dělala psí kusy.

S Mátkou prozatím nebudeme pokračovat ve vystavování a necháme ji v klidu zrát, růst a sílit. Na jejím vývoji se podepsal úraz v mládí v období nejintenzivnějšího růstu, ale protože je to jinak překrásná fenka, neházíme flintu do žita.

Zatím se hodláme věnovat coursingu, protože běhání Mátka miluje nejvíc ze všeho.


Výstavy 2008